Na czym polega zawód architekta wnętrz.
Kto może projektować wnętrza.
Jak zostać architektem wnętrz.
Co nas wyróżnia.
Dlaczego warto do nas dołączyć.

Na czym polega zawód architekta wnętrz.

Architektura wnętrz to kompozycja wnętrza obejmująca wystrój i wyposażenie ruchome z uwzględnieniem funkcji pomieszczenia.
Architekt wnętrz to osoba tworząca wystrój i dobierająca wyposażenie pomieszczenia zgodnie z jego przeznaczeniem, funkcją. Obecnie od projektanta wnętrz wymaga się wiedzy z bardzo wielu dziedzin życia, jak na przykład ergonomia przy projektowaniu biur, visual merchandising przy projektowaniu powierzchni handlowych, wymogi Sanepidu przy projektowaniu salonów kosmetycznych, czy lokali gastronomicznych. Dlatego wielu projektantów pracujących samodzielnie decyduje się na specjalizację w projektowaniu, wybranych wnętrzach. Wszyscy architekci wnętrz wiele uwagi poświęca wizualizacji swoich projektów, a dla wielu projektantów to klucz do sukcesu.
Wizualizacja projektu, w żargonie zwana –  renderingiem, to graficzna prezentacja projektu wnętrza. Dzisiejsze oprogramowanie pozwala na pokazanie projektu wnętrza w jakości zdjęcia fotograficznego, stąd często mówi się, że mamy do czynienia z fotorealistyczną wizualizacją projektu. Architekci wnętrz, którzy osiągneli wyżyny w tworzeniu wizualizacji, potrafią stworzyć projekty, których nie sposób odróżnić od zdjęć prawdziwych wnętrz.

Kto może projektować wnętrza.

W obecnym stanie prawnym, każdy może zostać architektem wnętrz. Nie wymaga się żadnych uprawnień i pozwoleń do wykonywania zawodu architekta, projektanta wnętrz. Zaznaczyć jednak należy, że do wykonywania zawodu architekta wymagane  jest posiadanie stosownych uprawnień.
Architekt wnętrz powinien cechować się wrażliwością na kolor, poczucim estetyki i pomysłowością. Zakładamy, że każdy kto chce wykonywać zawód projektanta wnętrz czuje, że ma tak zwany gust i smak, że potrafi uchwycić istotę wnętrza nadając mu charakter. Tu można wszcząć pewien spór, mianowicie można się zastanawiać, na tym że “charakter wnętrza” może stanowić upust fantazji architekta wnętrz, czy też czy ów “charakter wnętrza” ma być kompromisem w oczekiwaniach klienta, inwestora. Ten spór jest jednak czysto teoretyczny, bo ostatecznie poglądy w tej kwestii i tak weryfikuje rynek usług projektowych i ostateczny zamysł co do obranej strategii biznesowej każdego projektanta.

Jak zostać architektem wnętrz.

Początków drogi zawodowej może być wiele. Wszystko zależy jedynie od tego jak bardzo ktoś kto chce zostać architektem wnętrz, jak bardzo jest zdeterminowany do tego żeby zacząć. A od czego zacząć? Od wyobrażenia sobie tego co i jak chcemy robić. To najczęściej wystarcza do tego, by zacząć zbierać informacje na temat szkół, kursów architektury wnętrz. Dalej pozostaje wybór własnej ścieżki.

Dlaczego warto do nas dołączyć.

Powodów dla których warto do nas dołączyć jest wiele. Można też powiedzieć, że to się zwyczajnie opłaca, bo jako Stowarzyszenie oferujemy swoim Członkom wiele przywilejów i korzyści, a nawet opiekę medyczną. Dla nas najważniejszym jest jednak fakt, że mamy wizję, którą konsekwentnie i uczciwie realizujemy. Tego też wymagamy od wszystkich, którzy zechcą stawiać z nami pierwsze kroki.

Co nas wyróżnia.

Odpowiedzialnie budujemy uczciwą korporację zawodową, opartą o zasadę wzajemności. Dlatego ważnym dla nas jest start i kariera zawodowa każdego kto myśli o byciu architektem wnętrz.
zobacz nasze wartości >>>
zobacz proponowany przez nasze Stowarzyszenie kurs projektowania wnętrz >>>
Skontaktuj się z nami tel. +48 (12) 807 10 98

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *