Kurs projektowania wnętrz 2018/19

Kurs projektowania wnętrz.

Kurs projektowania wnętrz adresowany jest do osób, które chcą rozpocząć przygodę z zawodowym projektowaniem, jak również do wszystkich tych, którzy chcą się zajmować projektowaniem hobbystycznie na najwyższym poziomie. W trakcie kursu stawiamy silny akcent na wykorzystanie nowoczesnego oprogramowania do projektowania wnętrz. Przygotowany kurs architektury wnętrz to  140 godzin zajęć i 20 godzin indywidualnych konsultacji, łącznie 160 godzin.

Organizator i zagadnienia kursu

Organizatorem kursu projektowania wnętrz są Członkowie Stowarzyszenia Artcrafter, którzy przekazują swoje wieloletnie doświadczenie. Program kursu aranżacji wnętrz jest esencją pracy projektanta, stylisty wnętrz. Intensywny kurs projektowania wnętrz dostarcza jedynie praktycznej wiedzy i umiejętności niezbędnych w projektowaniu wnętrz mieszkalnych i komercyjnych. Wskazujemy zagadnienia z projektowania z użyciem nowoczesnych programów (CAD), prezentujemy wybrane tematy z materiałoznawstwa, prawa budowlanego, oraz stawiamy na uczenie czytania planów i rysunków architektonicznych.
Doświadczeni projektanci wnętrz w pełni zdają sobie sprawę z tego jak ważnym i złożonym zagadnieniem jest pozyskanie klienta, umiejętność budowania relacji i rozpoznawania prawdziwych potrzeb klienta, inwestora. Część kursu porusza te zagadnienia, bez znajomości których trudno sobie wyobrazić pracę projektanta.

znaczenie w praktyce

Kurs stylizacji  wnętrz pozwala poznać i biegle opanować narzędzia tworzące warsztat pracy projektanta. Zaliczamy do nich umiejętność tworzenia fotorealistycznych wizualizacji projektów z wykorzystaniem programów  CAD. Dodatkowo uczymy pozyskiwać i realizować zlecenia komercyjne.

nabyte umiejętności

1. Projektowanie wnętrz mieszkalnych.
2. Projektowanie zakładów małej gastronomii, salonów fryzjerskich, kosmetycznych itp.
3. Projektowanie sklepów zgodnie z zasadami visual merchandising.
4. Projektowanie mebli.
5. Dobór kolorów i budowanie nastroju oświetleniem.
7. Obsługa InteriCAD T6 w stopniu zaawansowanym.
9. Obsługa KD Max w stopniu średnim i zaawansowanym.
1o. Tworzenie brył, obiektów 3D. (grafika 3D CAD)
11. Czytanie planów i rysunków architektonicznych.
12. Inwentaryzacja pomieszczeń.
13. Obsługa klienta, przygotowanie projektu jako oferty.
14. Strategiczna organizacja własnej firmy.
15. Znajomość zagadnień formalnoprawnych przygotowania i przeprowadzenia procesu inwestycji w wybranych obiektach budowlanych.
16. Obsługa klienta, rozpoznawanie potrzeb klienta, reagowanie na sytuacje kryzysowe, zarządzanie relacjami z klientem.
17. Inne wynikłe z programu nauczania.

potwierdzenie nabytych umiejętności

Dyplom ukończenia kursu.
Certyfikat znajomości programów InteriCAD T6, KDmax.
Certyfikat projektanta wnętrz. (Egzamin.)

najbliższy termin

zajęcia odbywają się w Krakowie, w dwóch grupach, maksymalnie 10 osób w grupie
gr. A początek zajęć 20 październik 2018 roku, zajęcia raz w miesiącu w soboty i niedzielę (9 zjazdów)
gr. B początek zajęć 27 października 2018 roku, zajęcia raz w miesiącu w soboty i niedzielę (9 zjazdów)

warunki uczestnictwa (odpłatność)

O przyjęciu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń.
W pierwszej kolejności przyjmowani są Członkowie Stowarzyszenia. Odpłatność 2.500 złotych, możliwa płatność w ratach.
Osoby nie będące Członkami Stowarzyszenia mogą uczestniczyć w kursie odpłatnie. Odpłatność za całość kursu -dla osób nie będących członkami Stowarzyszenia – 7.200 złotych, możliwa płatność w ratach.
UWAGA: odpłatność za kurs stanowi dochód Stowarzyszenia w ramach prowadzenia odpłatnej działalności statutowej i w całości przeznaczana jest na działalność statutową ArtCrafter.

plan zjazdów 2018/19

1) 20,21 październik 2018, Intericad T6 podstawy.
2) 17,18 listopad 2018, Intericad T6 stopień średni i średniozaawansowany. Światło.
3) 15,16 grudzień 2018, KDmax – podstawy projektowania mebli.
4) 27,28 styczeń 2019, Klient – jak dać się znaleść klientowi, jak budować relacje z klientem, jak atrakcyjnie przedstawić ofertę.
5) 16,17 luty 2019, Rysunek techniczny, inwentaryzacja i plany architektoniczne, prawo dla projektantów. Tworzenie dokumentacji technicznej w programach do projektowania.
6) 16,17 marzec 2019, Visual merchandising, zagadnienia projektowania powierzchni handlowych i usługowych w praktyce.
7) 13,14 kwiecień 2019, Materiałoznawstwo kamień, drewno we wnętrzach.
8) 18,19 maj 2019, Materiałoznawstwo szkło, farby, laminaty, tapety. Zagadnienia konstrukcji kolorów.
9) 15,16 czerwiec 2019, Praca z własnym projektem, warsztaty.

uwagi

Kursanci w trakcie kursu projektowania wnętrz otrzymują do wyłącznego wykorzystania licencje InteriCAD T6, KDmax, oraz Photoshop.*

szczegółowe informacje dostępne telefonicznie, (12) 307 10 98

Program kursu projektowania wnętrz do pobrania tutaj >>> (wymagane podanie danych kontaktowych)
więcej informacji o szkoleniach znajdziesz tutaj >>>
*zapytaj o szczegóły

szczegółowy opis zagadnień poruszanych w trakcie kolejnych zjazdów

1)  Intericad T6 podstawy.
InteriCad T6 to profesjonalne, sprawdzone i kompleksowe  oprogramowanie przeznaczone do szybkiego profesjonalnego projektowania i wizualizacji wnętrz. W programie między innymi wykorzystano uniwersalną platformę CAD, której poznanie gwarantuje możliwość pracy na większości znanych i stosowanych programów do projektowania wnętrz. Dzięki temu możliwym jest korzystanie z praktycznie nieograniczonych zasobów modeli 3D.
Zwykliśmy mawiać, że solidne podstawy to podstawa w projektowaniu. Dlatego bardzo przykładamy się do tego, by zacząć właśnie od początku.
2)  Intericad T6 stopień średni i średniozaawansowany. Światło.
Intericad T6 w wyjątkowy sposób tworzy  fotorealistyczne renderingi (wizualizacje) dając ponadprzeciętne możliwości ich prezentacji w postaci nie tylko obrazów ale również i animacji i panoram 360° projektowanych pomieszczeń.
Wiele uwagi poświęcamy zagadnieniem oświetlenie i samemu światłu. Bez tej wiedzy nawet wytrawni użytkownicy programów do projektowania nie potrafią uzyskać satysfakcjonujących efektów, a ich wizualizacje pozostają plastykowe i nieatrakcyjne.
3) 15,16 grudzień 2018, KDmax – podstawy projektowania mebli.
KDmax to wyjątkowy program do projektowania. Głównie wykorzystujemy go do projektowania kuchni i przy tej okazji przekazujemy wiedzę o zasadach konstrukcji mebli, o rodzajach i możliwościach wykorzystania materiałów do produkcji mebli.
To bardzo praktyczna i przydatna wiedza pozwalająca w przyszłości projektować meble wuzgłednitając różne uwarunkowania wynikłe z zastosowania frontów malowanych, okleinowych czy foliowanych.
4) Klient – jak dać się znaleść klientowi, jak budować relacje z klientem, jak atrakcyjnie przedstawić ofertę.
Projektant współcześnie działający na rynku usług projektowych musi być trochę “komandosem”, bo chcąc pozyskiwać atrakcyjne zlecenia musi o nie zawalczyć. Tego uczymy w trakcie zajęć.
Wiemy też jak ogromne znaczenie ma umiejętność obsługi klienta, nawiązywanie z nim kontaktu, czy wręcz zarządzaniu relacją z klientem.
5) Rysunek techniczny, inwentaryzacja i plany architektoniczne, prawo dla projektantów.
Dzięki jasno i rzeczowo przedstawionemu zarysowi tematu rysunku technicznego i architektonicznego możemy przejść do tworzenia dokumentacji technicznej projektów w programach do projektowania. To przydatna umiejętność, pozwalająca przedstawić projekt w rzutach i widokach technicznych.
Rysunek techniczny połączyliśmy z zagadnieniami z zakresu podstawowych  regulacji prawnych dotyczących projektowania i szeroko rozumianego budownictwa, z ukierunkowaniem na prace remontowe, adaptacyjne w mieszkalnictwie.
6)  Visual merchandising, zagadnienia projektowania powierzchni handlowych i usługowych w praktyce.
Visual merchandising to prezentacja sklepu i jego towaru w taki sposób aby przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów. (def. z Wikipedia). Ta umiejętność to często poszukiwane przez inwestorów uzupełnienie projektu ich sklepu, salonu, czy butiku.
Zajęcia prowadzone w formie wykładu i ćwiczeń, w trakcie których zadaniem kursanta jest stworzenie idealnego projektu.
7) Materiałoznawstwo kamień, drewno we wnętrzach.
Tworzenie przyjaznych projektów wymusza uwzględnianie zagadnień z zakresu materiałoznawstwa. Dzięki wiedzy o właściwościach i możliwości obróbki stosowanych w projektach materiałów można nadawać im różne efekty, z których większość pozostaje tajemnicą dla projektanta amatora.
8) Materiałoznawstwo szkło, farby, laminaty, tapety. Zagadnienia konstrukcji kolorów.
Problematyka postrzeganie kolorów jest ciekawa sama w sobie, jej poznanie daje klucz do zrozumienia kompozycji kolorystycznej projektów. Projektant wyposażony w taką wiedzę i umiejętności może tworzyć wyjątkowo atrakcyjne i naturalnie ponętne dla oko projekty.
9) 15,16 czerwiec 2019, Praca z własnym projektem, warsztaty.
Ćwiczymy, projektujemy, pokazujemy, prezentujemy. I tak szlifujemy nabyte umiejętności.