Programy

Programy realizowane w 2018 roku

BLOG.artcrafter.org

Prowadzimy własnego bloga, który naszym Czytelnikom ma:
– dostarczyć wiedzy z dziedziny projektowania w zakresie ergonomii, ekologi, wymogów formalnoprawnych
– udzielać podstawowych informacji z zakresu materiałoznawstwa, czyli co i z czego prajektowyć, by służyło długo
– pomagać w orientacji o oprogramowaniu wykorzystywanym do projektowania CAD, CAM i inne
– wprowadzać w profesjonalne wykorzystanie kolorów
– uchylać tajemnic ze świata profesjonalnego oświetlania
zobacz bloga, Tutaj >>>

PRO.artcrafter.org

Budujemy portal możliwości dla młodych projektantów. Miejsce, w którym zupełnie bezpłatnie projektanci, designerzy i architekci mogą prezentować swój dorobek. W żaden sposób nie pośredniczymy w kontaktach osób utrzymujących swoje profile z potencjalnymi klientami. Każdy użytkownik platformy może umieszczać swoje dane kontaktowe.
W tym miejscu może zaistnieć każdy projektant, my szczególnie promujemy młodych projektantów wkraczających w zawód.
zobacz portal, Tutaj >>>

Social Art Factory

Tworzymy wyjątkową platformę crowdfundingową, która pozwoli twórcom zweryfikować swoje projekty.  Projektanci zajmujący się wzornictwem przemysłowym dostają do swojej dyspozycji całkowicie bezpłatne narzędzie, dzięki któremu będą mogli zebrać środki na wyprodukowanie projektowanych przez siebie przedmiotów użytkowych.
Dodatkowo bezpłatnie wspieramy zgłaszane projekty:
– konsultacjami w zakresie optymalizacji technologi produkcji i wytworzenia prototypu
– pomocy w nawiązaniu potrzebnych kontaktów
– organizacji i podjęcia produkcji z dalszą dystrybucją i sprzedażą
zobacz platformę, Tutaj >>>

Kuźnia Kadr

Program Kuźni Kadr uruchomiliśmy w związku z naszymi dwoma spostrzeżeniami. Po pierwsze zawód projektanta, (w szerokim rozumieniu projektowania) jest zawodem, do którego ciężko się dostać. W pewnych obszarach jest to również zawód reglamentowany co znaczy, że dla wykonywania niektórych czynności potrzeba specjalnych uprawnień. Na przykład architekci, architekci konstruktorzy. Drugim inspirującym nas spostrzeżeniem było zaobserwowanie przemiany jaka dokonała się i wciąż się jeszcze dokonuje, a mianowicie współczesny projektant musi wyjść frontem do klienta. To już nie te czasy, w których projektant siedział sobie w zaciszu pracowni kreśląc swoje plany, a klienci sami przychodzili ustawiając się w kolejce. Dziś to projektant (architekt) chcąc utrzymać się na rynku usług projektowych musi aktywnie zabiegać o klienta umiejąc budować z nim relacje.
Dlatego z naszym programem wychodzimy w obszary pozamiejskie, do małych miejscowości gdzie docieramy do osób o mniejszych szansach niż ludzie żyjący w wielkich miastach i aglomeracjach. Podobnie organizujemy wiele szkoleń i spotkań z projektantami, którzy mają świadomość potrzeby sprzedania swojej pracy.
Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco.

Wydawnictwo

Wydajemy podręczniki do użytkowania programów wykorzystywanych przez projektantów. Obecnie pracujemy nad 4 pozycjami wydawniczymi.

Certyfikat Projektanta Wnętrz

To jeden z naszych najstarszych realizowanych obecnie programów. Przygotowujemy osoby spoza branży projektowej do zdania egzaminu na nasz certyfikat projektanta wnętrz, starając się jednocześnie, by sam certyfikat był rozpoznawalny na rynku usług projektowych. I tu możemy mówić o pewnych sukcesach, szczególnie w chwilach kiedy kontaktują się za nami biura projektowe poszukując kontaktów do osób mających nasz Certyfikat.
zobacz więcej Tutaj >>>
 
Wszystkie koszty związane z realizacją programów pokrywane są ze środków własnych ArtCrafter